میلگرد حرارتی سقف تیرچه بلوک مردی را در کاشان کشت

برای این که بتوان از یک سازه با مقاومت بالا استفاده کرد باید از میلگرد حرارتی سقف تیرچه بلوک  استفاده کنیم،و عوامل مختلف با عمر طولانی تری استفاده نمود باید استانداردها را در آن به خوبی رعایت نمود.

استفاده از میلگرد شاید یکی از مهمترین این استانداردها باشد. با تاریخچه میلگرد و نحوه استفاده از آن در بتن آشنا می شویم.

در گذشته که صنعت ساختمان پیشرفت زیادی نکرده بود، سازه ها بدون مصرف آهن و بیشتر به صورت خشت و آجر ساخته می شدند.

اما با ساخت سازه های بلند مرتبه استوار نگه داشتن این سازه ها ملزم به استفاده از مصالح با ترکیبات ویژه بود.

میلگرد

در این دوران بتن تولید شد که ساخت سازه ها را راحت تر و سریع تر می کرد. اما هنوز از میلگرد در بتن ها استفاده نمی شد و سازه ها از استحکام مناسبی برخوردار نبودند.

در قرن پانزدهم صنعت ساخت رونق بیشتری گرفت و بتن ها به صورت تقویت شده مورد استفاده واقع شدند.

تاریخچه میلگرد و استفاده از آن تقریبا به همان دوران باز می گردد. اما هنوز چند قرن دیگر زمان لازم بود تا میلگردها به شکلی امروزی تولید و در سازه های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. میلگردها استوانه هایی فولادی هستند که با سایزهای مختلف در سازه ها مورد استفاده قرار می گیرند .

و باعث استحکام و دوام طولانی مدت سازه در برابر عوامل محیطی و جوی می شود.ساخت میلگرد به شکل امروزی به اوایل قرن هجدهم برمی گردد. این میله ها به صورت استوانه هایی از آهن هستند که به دو صورت ساده و آجدار تولید می شوند .

و بسته به نوع سازه از هر کدام از این دو نوع استفاده می شود. میلگردها قابلیت تولید از فیبر پلیمری تقویت شده را نیز دارند. این محصول باعث تقویت بتن شده و مقاومت کششی را در آن تا حد زیادی افزایش می دهد.

تاریخچه میلگرد آجدار نیز به همان دوران برمی گردد و برای ایجاد درگیری بیشتر بین بتن و میلگرد بر روی میلگردهای تولید شده ایجاد شد.